Torokfertőtlenítő, gyógyír a torokpanaszokra
Ugye ismerősen hangzik a mondat? Van, akinek az allergiától, van, akinek a megerőltető beszédtől, és van, akinek gyulladástól vagy légúti megbetegedéstől fáj a torka. Számos eset felmerülhet, amikor érdemes csillapítani a torokfájást. Kérdés az, hogy milyen készítmény ideális ezekben a helyzetekben.
Torokfájás csillapítása légúti problémák esetén
A torokfájás leggyakrabban a megfázás, nátha vagy az influenza során merül fel. Ebben az esetben kettős hatásra van szükség. Egyrészt csökkenteni kell a gyulladást, másrészt pedig fertőtleníteni kell a torkot. A torokfertőtlenítő készítmények eredményesen használhatók, hiszen mindkét feladatot jól el tudják látni, így alkalmasak a torokpanaszok gyors csillapítására. Ráadásul vény nélkül kapható szerek, így könnyen elérhetőek bárki számára.
Hogyan hat a torokfertőtlenítő?
● Segít csökkenteni, sőt elpusztítani a szájban levő kórokozókat, vírusokat, baktériumokat egyaránt.
● Helyi gyulladásgátló, fájdalomcsillapító és érzéstelenítő hatással bír.
● Jó megoldás lehet szájfertőzések, szájfekélyek, ínybetegségek vagy akár protézis okozta szájüreg gyulladás esetén is.
Torokfertőtlenítők fajtái
● Spray-k
Ha a gyulladás csökkentésére vagy a fájdalom csillapítására van szükség, akkor a torokfertőtlenítő spray jó választás lehet.
● Szopogató cukorkák, nyalókák
A torokfertőtlenítő cukorkákat egyszerű és könnyű használni, ezért gyors megoldás a mindennapokban. Gyerekeknek körében is igen népszerű.
Mit tehetünk még? Néhány otthoni praktika torokfájás ellen
− Párásító berendezés használata.
− A folyadékbevitel emelése. Meleg, forró italok fogyasztása.
− Méz. Méz. Méz. Természetes megoldás a köhögés enyhítésére vagy torokfájás csökkentésére.
− A torok melegen tartása sállal.
− A gyógynövények közül a forró borsmenta tea kortyolgatása hatásos lehet.
Mikor nem elég a torokfertőtlenítők használata?
A torokfertőtlenítő ideális választás, ha nehéz a nyelés, fáj, kapar vagy éppen ég a torkunk. Vény nélkül kapható készítmények, így egyszerűen beszerezhetők. Érdemes ezért otthoni patikában is tartani, bármikor szükség lehet rá. Amikor azonban láz is társul a torokfájáshoz, akkor az öngyógyítás már nem elegendő. Minél előbb javasolt a háziorvost felkeresni.